המתת חסד בחיות מחמד

תוחלת החיים שלנו כבני אדם ארוכה יותר משל חברינו ההולכים על ארבע. לרוב אנו מנסים להרחיק מהמודעות את העובדה שכנראה בשלב מסויים בהמשך הדרך, יגיע זמנם של חברינו לעזוב אותנו.

בין אם עקב זקנה או על רקע תחלואה כזו או אחרת, קיים קו דק וסובייקטיבי, ממנו והלאה תינתן ההחלטה לשחרר את יקירנו. הנקודה המנחה את אותו רף של קו זה היא איכות החיים.

מצב קיצוני אחד הוא חוסר יכולת הליכה המלווה בחוסר יכולת שליטה על צרכים וחוסר תיאבון. מצב זה אופייני לבע"ח מבוגרים שבעליהם המסורים משכו את העגלה עד קצה המסלול וההחלטה היא מאוד ברורה בשלב זה. ההתמודדות עם מקרה כזה היא באופן יחסי קלה יותר מאחר ולבעלים יש זמן להסתגלות למצב ומודעים לכך שהרגע יגיע בקרוב.

לפעמים אנו מוצאים את עצמנו במצבים קיצוניים מהמתרס השני, כמו אחרי תאונות דרכים או נשיכות מסכנות חיים, בהם נדמה כי ההתמודדות עם החלטה כזו היא קשה מנשוא. כאמור, הקו המנחה הוא איזו איכות חיים נוכל ליצור להמשך, ואם המסקנה היא שהמשך המסלול ילווה בסבל שלא ניתן להתגבר עליו, נגיע למסקנה המתבקשת.

במרכז הוטרינרי לטיפול בחיות מחמד של דוקטור בן, ניתן לכם ייעוץ וליווי בכל השלבים, כולל הצעת איבחון מעמיק לבירור האם מדובר במצב רפואי הניתן לפיתרון. במידה ונגיע למסקנה כי יש צורך בהמתת חסד, בשיתוף פעולה מלא איתכם, תידרשו לחתום על טופס סהכמה להמתת חסד ולהיפרד מחבריכם.

המתת החסד מתבצעת בשני שלבים, בראשון, בעה"ח מקבל טשטוש, זריקה קלה לשריר, והיחידה שהוא ירגיש. לאחר מכן יוכנס לו וונפלון לתוך הוריד, דרכו תוזרק זריקת ההרדמה.

חשוב לציין שהליך זה אינו מלווה בכאב והינו מהיר מאוד.

לאחר המתת החסד, ניתנת לכם האפשרות למצוא מקום קבורה יפה משלכם, או האפשרות לקבורה מסודרת או קרמציה.

 

הם מלווים אותנו דרך ארוכה בנאמנות אין קץ, לעתים נדמה כי יכולתנו להקל על סבלם ברגעיהם האחרונים היא זכות העומדת לרשותנו.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תגיות: , , , , , , , , , , , , ,

השאר תגובה

עליך להיות מחובר על מנת להגיב