שירותים וטרינריים במרכז

על מנת למנף את יכולות האיבחון מעבר ללקיחת היסטוריה רפואית וממצאי בדיקה פיזיקלית, ברשותו של וטרינר הפועל במרכז להשתמש בכלי האיבחון המגוונים שמפורטים בהמשך כדי לקבל תמונה רחבה ומעמיקה יותר לאיבחון נכון.

חיסונים וטיפולים מונעים

במרכז הוטרינרי ניתן לקבל את כל סוגי החיסונים לחתולים, כלבים וחמוסים. על ידי שימוש במערכת ממוחשבת ייעודית, הבעלים מקבלים הודעות טלפוניות או אלקטרוניות על מועדי החיסונים הצפויים. בעל חיים אשר קיבל חיסון מתבקש להישאר במרכז לפחות 10 דקות לאחר קבלת החיסון על מנת לוודא כי אינו מפתח תסמיני רגישות לחיסון.

 

שירותי כירורגיה ואורתופדיה

הסטים הכירורגיים במרכז הוטרינרי עוברים תהליך של עיקור במכשיר הנקרא אוטוקלאב, אשר נמצא בשימוש בתי חולים הומניים, ועובד בתנאי לחץ אטמוספרי וקיטור גבוהים על מנת לוודא סטריליות מלאה במהלך הניתוחים המתבצעים במרכז. ההרדמה מתבצעת על ידי שימוש במכונת הרדמה בגז תוך חיבור למכשירי ניטור אשר מאפשרים לראות את סטורציית החמצן בדם וקצב הלב בשידור חי. בסיום הפרוצדורה, בעל החיים מושכב על כרית חימום ייעודית בכלוב אישפוז מרווח ומשוחרר לביתו רק לאחר שהוא עומד על רגליו ועירני לסביבתו.

 

ניקוי שיניים

ניקוי שיניים מתבצע בהרדמה מלאה במכונת הרדמה בגז תוך חיבור למכשירי ניטור אשר מאפשרים לראות את סטורציית החמצן בדם וקצב הלב בשידור חי. לכל בע"ח יש התאמה של המיכשור הדנטלי לפי גודלו ולפי הצורך מתבצעות עקירות רגילות או כירורגיות. בסיום ניקויים מורכבים, מוחדרת אנטיביוטיקה ייעודית לאזור החניכיים על מנת לאפשר החלמה מהירה יותר.

 

בדיקות מעבדה

במרכז הוטרינרי קיימת האפשרות לבדיקה מהירה של מחלות מסויימות כגון פרבו, קדחת קרציות ואיידס חתולים על ידי שימוש בקיטים ביולוגיים ייעודיים.

בנוסף, המרכז מציג שירותי בדיקות מעבדה הכוללות בדיקות דם כלליות, המטולוגיה מיקרוסקופית ובדיקות שתן.

המרכז הוטרינרי נמצא בקשר ישיר עם מעבדות מובילות במרכז הארץ, אליהן נשלחות בדיקות דם מורכבות, ביופסיות ודגימות לתרביות חיידקים ופטריות.

במרכז ניתן להדגיר דגימות עור לבדיקת נוכחות פטרת העור. התשובות מתקבלות לאחר הדגרה של 3-4 ימים.

 

הדמייה

השימוש באולטראסאונד הנמצא במרכז הוטרינרי נותן אפשרויות איבחון נרחבות ולעתים יכול לקבוע מצבים של סיכון חיים, כמו במקרים של נוזלים חופשיים בחלל הבטן או החזה, או באיבחון מיידי של דלקת רחם.

השימוש ברנטגן מאפשר איבחון בעיות אורתופדיות ושלילת גורמי חסימה שונים במערכת העיבול. בנוסף, ניתן באמצעותו להבדיל בין תהליכים דלקתיים לתהליכים גידוליים במיקומים שונים בגוף.

 

זמינות טלפונית למקרי חירום 24 שעות

במידת הצורך, יש באפשרות לקוחות המרכז הוטרינרי ליצור קשר טלפוני בשעות הלילה, שבתות וחגים. לאחר תישאול קצר, ייקבע האם מדובר במקרה חירום, ואז תתבצע בדיקה רפואית וטיפול לפי הצורך. במקרים מסויימים, תידרש הפנייה למרכזים אחרים, תוך ליווי צוות המרכז לאורך כל הדרך.

 

ביקורי בית

במידה ואין באפשרות הבעלים להגיע למרכז הוטרינרי, או מטעמי נוחותו, ניתן לבצע איבחון וטיפול בבית הלקוח. אם במהלך הבדיקה יתברר כי מצב המטופל קשה ודורש טיפול מורכב, יומלץ לבעלים להביאו למרכז, בו יתבצע המשך האיבחון והטיפול.

 

כתיבת תגובה